Forestlight Games i Arts Alliance rozwiną Aurora Studio

Forestlight Games S.A. – producent i wydawca gier na PC i konsole z Grupy PlayWay wraz z notowaną na NewConnect firmą Arts Alliance będą rozwijać Aurora Studio – spółkę specjalizującą się w produkcji gier z gatunku Indie Premium. Obie spółki będą także pełniły rolę współwydawcy gry z gatunku survial HARM. Premiera w wersji Early Access wstępnie zaplanowana jest na 2022 r. Forestlight Games S.A. celuje z debiutem na rynku NewConnect na drugą połowę br.

Spółka Aurora Studio, w której udziały posiadają Forestlight Games i Arts Alliance ma zajmować się produkcją gier z segmentu Indie Premium. W pierwszej kolejności będzie realizowała produkcję gry HARM w oparciu o wcześniej realizowany przez Arts Alliance projekt „Aurora: Weather Warfare”. Zespół Aurory pracuje także koncepcyjnie nad kolejnym projektem, który zostanie zakomunikowany w późniejszym czasie.

HARM oparty o wcześniejszą koncepcję Aurora to przygodowy survival z tajemniczą historią w tle. Produkcja będzie osadzona w mrocznym, thrillerowym klimacie, w którym akcja rozgrywa się we współczesnym, ale mocno zniszczonym kataklizmami świecie. Inspiracją dla twórców gry były programy badawcze związane z wynalazkami Nicola Tesli. Polegały one na bezprzewodowym przesyłaniu fal różnej częstotliwości oraz prądu, które mogą mieć wpływ na zawirowania pogodowe na znacznych obszarach ziemi, a także oddziaływać na ludzką psychikę. W opinii twórców, dzięki zastosowaniu algorytmów AI, HARM w pełni zaangażuje graczy na wiele godzin rozgrywki.

– Widzimy bardzo duży potencjał w projekcie HARM, wokół którego budowana jest niezwykle interesująca historia. Z tego względu zdecydowaliśmy się wspólnie z Arts Alliance rozwijać spółkę kapitałową i przejąć ciężar rozwoju tego projektu, angażując się w część marketingową i wydawniczą.  Tym bardziej że planowana gra należy do segmentu Indie Premium, a fabuła, w której gracz zmagając się z kataklizmami pogodowymi zmuszony będzie do podejmowania trudnych, niekiedy moralnych decyzji wydaje nam się niezwykle intersująca – komentuje Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games.

W założeniu obu udziałowców, jak i zarządu Aurora Studio, tytuł ma się pojawić w pierwszej kolejności na platformie Steam w modelu Early Access. Premiera wstępnie planowana jest na 2022 rok, choć dokładna data zostanie ogłoszona pod koniec 2021 roku.

Docelowo HARM ma być dostępny w pełnej wersji na PC, Nintendo Switch, Xbox oraz PlayStation

– Angażujemy się w rokujące podmioty kapitałowe, które w swojej podstawie chcą realizować ciekawe gry z segmentu AA czy Indie Premium. Jesteśmy udziałowcem spółek z podobnymi ambicjami, czyli dostarczania jakościowych produktów i tym samym mamy przekonanie, że wspólnie z doświadczonym zespołem Forestlight Games gra HARM czy też kolejne gry autorstwa Aurora Studio będą cechowały się dużą oryginalnością i jakością – dodał Andrzej Zając, Prezes Zarządu Arts Alliance.

Forestlight Games, spółka z Grupy PlayWay planuje zadebiutować na rynku NewConnect w drugiej połowie br. Jako wydawca i producent gier na PC i konsole, zamierza wydać w 2021 roku trzy autorskie produkcje w wersji na PC: Rollercoaster Mechanic, Wedding Designer oraz Lost Viking: Kingdom of Women. Dla Forestlight Games po powołanej niedawno spółce zależnej Pixel Trapps, pracującej nad grami mobilnymi oraz dedykowanej technologii VR i motion capture spółce Motion Spirit, posiadanie udziałów w Aurora Studio produkującym gry segmentu Indie Premium jest kolejnym krokiem budowy pełnej struktury grupy kapitałowej.

Dodaj komentarz