Immersion Games coraz bliżej debiutu na NewConnect

Immersion Games, producent gier VR, zrealizował kolejny krok w drodze na rynek NewConnect i złożył Dokument Informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Niedawno spółka zależna Immersion VR powołała sześcioosobową Radę Nadzorczą, która będzie pełnić nadzór nad działalnością firmy przez pięć lat. Immersion Games pracuje obecnie nad dwoma autorskimi grami w technologii Virtual Reality – Disc Ninja oraz nowym projektem pełnym przygód w ramach serii Extreme Escape.

– Złożyliśmy do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Dokument Informacyjny i tym samym jesteśmy coraz bliżej debiutu na NewConnect. Dołączenie do grona spółek publicznych jest dla nas ważnym krokiem z perspektywy strategii i rozwoju. Liczymy, że obecność na giełdzie zwiększy rozpoznawalność naszej spółki i umożliwi nam dotarcie do jeszcze większej grupy Inwestorów. W procesie upublicznienia wspiera nas Dom Maklerski Navigator. – informuje Bartosz Rosłoński, prezes zarządu Immersion Games.

Immersion Games chce dołączyć do grona spółek publicznych jeszcze w tym roku

Niedawno spółka powołała sześcioosobową Radę Nadzorczą, w skład której wchodzą: Dawid Sukacz, Piotr Baczyński, Zofia Kłudka, Jędrzej Szcześniak, Chris Chin oraz Paul Jastrzębski. Członkowie Rady Immersion Games to doświadczeni specjaliści, znający branże finansów, gamedev oraz technologii. W swoim portfolio mają liczne współprace z wiodącymi przedstawicielami biznesu.

Obecnie Immersion Games pracuje nad dwoma autorskimi grami w technologii Virtual Reality – Disc Ninja oraz nowym epizodem przygód z serii Extreme Escape. Premiera pierwszego projektu planowana jest latem br. na platformie Oculus Quest.

W kwietniu br. aplikacja MISSION TO MARS AR od Immersion VR, spółki matki Immersion Games, otrzymała nominację do Webby Awards, międzynarodowej nagrody przyznawanej corocznie przez International Academy of Digital Arts and Sciences. Aplikacja ubiega się o wyróżnienie w kategorii Edukacja. MISSION TO MARS AR składa się z siedmiu doświadczeń, które przybliżają użytkownikom wiedzę o Marsie, umożliwiają odkrycie jego powierzchni oraz udział w starcie i lądowaniu amerykańskiego łazika Perseverance. Aplikacja była merytorycznie przygotowana we współpracy z NASA. Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej udostępniła spółce materiały potrzebne do wiernego odwzorowania misji na Marsa. MISSION TO MARS AR dostępna jest bezpłatnie w sklepach Apple App Store i Google Play.

W Q4 ub. roku Immersion Games przeprowadziło prywatną emisję akcji. Spółka pozyskała od inwestorów prywatnych oraz instytucji finansowych 4,5 mln zł. Środki te przeznacza na realizację bieżących projektów oraz rozwój studia. Emisję wspierał Dom Maklerski Navigator.

Model biznesowy Immersion Games zakłada produkcję gier, które będą dostępne na Oculus Quest Store oraz pozostałych platformach VR, m.in. Steam, Oculus Store i Viveport.

Dodaj komentarz