Live Motion Games S.A. zakończyła playtesty Chernobyl Liquidators

Live Motion Games S.A., z grupy kapitałowej PlayWay, z początkiem maja zakończył playtesty gry Chernobyl Liquidators. Symulator przetrwania nawiązujący do wybuchu w elektrowni jądrowej na Ukrainie, został bardzo dobrze odebrany przez graczy. Demo tytułu zostanie zaprezentowane podczas Festiwalu Steam już w czerwcu.

Spółka planuje powtórzyć sukces Builder Simulator, który na ostatnim festiwalu odniósł duży sukces, w niespełna dobę plasując się w pierwszej setce na Global TOP Wishlist platformy Steam. Wishlista Builder Simulator rozwija się dynamicznie. Grę dodało do listy życzeń ponad 130 tys. użytkowników. LMG planuje debiut na NewConnect jeszcze w tym półroczu. Spółka osiągnęła w Q1 br. zysku netto o wartości 274 tys. zł.

– Zakończyliśmy playtesty naszej autorskiej produkcji Chernobyl Liquidators. W ramach testów dostęp do gry otrzymało ponad 38 tys. graczy. Jesteśmy zadowoleni z rezultatów naszej pracy i z niecierpliwością oczekujemy na efekt końcowy. Rozgrywka spotkała się z dużym zainteresowaniem i została bardzo dobrze oceniona przez ogromną część graczy. Wkrótce, podczas letniego Festiwalu Steam, planujemy udostępnić pełne demo gry. Liczymy, że tytuł dzięki ciekawej tematyce zainteresuje graczy, a jego pełna wersja zyska dużą popularność – informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games SA.

Chernobyl Liquidators to rozgrywka z gatunku survival-symulator, której akcja toczy się w czasie katastrofy w Czarnobylu. Gracz wcieli się w rolę likwidatora – członka specjalnego zespołu cywilów i wojskowych. Wśród wyzwań, z którymi się zmierzy, będzie walka o życie poszkodowanych oraz próba powstrzymania śmiercionośnego promieniowania.

Live Motion Games S.A. pracuje także nad Builder Simulator

 Rozgrywka obejmuje samodzielną budowę domów i sklepów przy pomocy narzędzi oraz specjalistycznego sprzętu.

– Wishlista Builder Simulator cały czas rośnie. Do tej pory grę do swojej listy życzeń dodało ponad 130 tys. użytkowników Steam. Rozgrywkę po raz pierwszy zaprezentowaliśmy podczas zimowego Festiwalu dem Steam. Produkcja została przychylnie odebrana przez graczy, wersję demo pobrało ponad 100 tys. osób. Tak dobry odbiór gry napawa nas optymizmem. Liczymy, że pełna wersja tytułu, którego premierę planujemy jeszcze w tym roku, osiągnie wysokie wyniki sprzedaży. W najbliższym czasie planujemy też wydać prolog dla tego projektu. – mówi Kamil Judasz, Head of Community w Live Motion Games SA.

Spółka pracuje również m.in. nad DLC Train Station Renovation GERMANY do tytułu Train Station Renovation, najpopularniejszego projektu w swoim portfolio. W ramach rozgrywki, gracz przeprowadza renowację i odbudowuje opuszczone stacje kolejowe. Grę w wersji early access w ciągu pierwszej doby od umieszczenia na platformie Steam nabyło 20 tys. użytkowników, a do dziś sprzedało się ponad 65 tys. egz.

W marcu br. Live Motion Games przeprowadziło publiczną ofertę akcji

Studio pozyskało 4 mln zł i dokonało przydziału wszystkich akcji oferowanych. Wartość złożonych zapisów wyniosła blisko 5,9 mln zł. Środki od inwestorów spółka przeznaczy na produkcję i marketing nowych gier.

Live Motion Games planuje debiut na rynku NewConnect w pierwszej połowie br. Spółka w Q1 br. odnotowała zysk netto na poziomie 274 tys. zł.

Dodaj komentarz