Manager Games rozpoczyna pracę nad nowymi grami

Manager Games, wydawca i producent gier wideo, którego specjalizacją jest tworzenie gier z segmentu manager/ tycoon, podpisał umowy wraz z przekazaniem autorskich praw majątkowych, na realizację dwóch nowych tytułów, tzn. Russian Diamond Mine Manager oraz Bicycle Mechanic Simulator. Studio w III kw. br. planuje premierę gry Drill Deal – Oil Tycoon. W br. spółka chce zadebiutować na NewConnect.

–  Sfinalizowaliśmy umowy na przygotowanie dwóch produkcji. Do naszego portfolio dołączają tym samym Russian Diamond Mine Manager oraz Bicycle Mechanic Simulator. Nowe przedsięwzięcia są dla nas bardzo ważne w perspektywie rozwoju oraz przyjętej strategii, dlatego bardzo cieszymy się, że możemy rozpocząć pracę nad oboma tytułami. W Russian Diamond Mine, gracz wcielając się w rolę Managera wielkiej kopalni diamentów, zmierzy się z wyzwaniami w zakresie zarządzania. Do jego głównych zadań należeć będzie nadzorowanie obiektem i jego pracownikami tak, aby zwiększyć wydobycie i jakość swoich produktów. Obróbka diamentów oraz poprawa ich jakości przełożą się na zyski osiągane ze sprzedaży minerału. Wśród trudności, które pojawią się na drodze gracza, będą działania konkurencji zainteresowanej drogocennymi kamieniami – mówi Tomasz Sobiecki, prezes zarządu Manager Games.

Russian Diamond Mine Manager inspirowana jest położoną w rosyjskiej Jakucji odkrywkową kopalnią diamentów w Mirnym. Zakładamy, że prace nad preprodukcją zakończą się w sierpniu tego roku. Premiera finalnej wersji gry na PC planowana jest na przełomie 2022/2023 roku.

– W drugiej produkcji, Bicycle Mechanic Simulator gracz będzie przyjmować oraz realizować zlecenia naprawy rowerów. Niektóre ze zleceń będą wymagały złożenia jednośladu od zera przy udziale podzespołów. Do dyspozycji gracza, przed naprawą, będą urządzenia diagnostyczne. Zysk z napraw będzie mógł zostać wykorzystany na rozwój warsztatu, zakup nowych komponentów oraz ulepszanie dostępnych narzędzi. Gracz będzie mógł śledzić efekty swojej pracy poprzez dostępny tor testowy oraz zróżnicowane trasy  – dodaje Tomasz Sobiecki, prezes zarządu Manager Games.

Producentem Bicycle Mechanic Simulator będzie studio Punch Punk Games.

Premiera tytułu na PC planowana jest w drugiej połowie 2022 r

Studio Manager Games jest obecnie na zaawansowanym etapie prac nad grą Drill Deal – Oil Tycoon, której wydawcą są Red Dev Studio i Ultimate Games. Tytuł łączy w sobie elementy strategii ekonomicznej, symulacji oraz base building.

– Aktualnie skupiamy się na aspektach wizualnych oraz mechanice Drill Deal – Oil Tycoon. Tytuł będzie dostępny w wersji konsolowej na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Liczba zapisów na Wishlistę gry cały czas rośnie, obecnie wynosi ponad 14 tys. zapisów. Mamy nadzieję, że nasza angażująca graczy propozycja tycoon odniesie sukces i będzie chętnie wybieranym tytułem – dodaje Tomasz Sobiecki.

Rozgrywka obejmuje budowę i rozwój platformy wiertniczej oraz operacje finansowe.  Gracz w ramach zarządzania biznesem zmierzy się z przeciwnościami,  takimi jak warunki naturalne, np. nagłym sztorm, ale również działania innych ludzi, np. sprzeciw ekologów, czy nalot piratów.

Premiera tytułu planowana jest na wszystkich platformach jednocześnie w III kwartale br.

Manager Games pracuje również nad swoim flagowym projektem na PC – Car Mechanic Manager 2022. Producentem tytułu jest Pyramid Games. Podczas rozgrywki, opartej na silniku Unity, gracz wcieli się w rolę właściciela warsztatu samochodowego. Tytuł będzie dostępny początkowo na PC, a docelowo gra będzie portowana również na konsole.

W br. Studio planuje debiut na rynku NewConnect. Spółka nawiązała także współpracę z Domem Maklerskim INC w sprawie emisji akcji.

Dodaj komentarz