Polisa na życie – czy jest opłacalna?

Każdemu z nas zależy na tym, aby żyć jak najdłużej i w jak najlepszym zdrowiu. Wielu z nas planuje swoją przyszłość, założenie rodziny czy różnego rodzaju inwestycje i nie zastanawia się nad tym, że niespodziewanie nasze życie może zmienić się o 180 stopni. Nieszczęśliwy wypadek czy jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu mogą sprawić, że nie będziemy mogli przez jakiś czas (lub też całkowicie) wykonywać swojego zawodu i pozostawimy swoich najbliższych bez środków do życia. Aby nie dopuścić do takiego scenariusza, warto zaopatrzyć się w produkt ubezpieczeniowy, jakim jest polisa na życie. Dowiedz się, dlaczego warto ją wykupić.

Polisa na życie – co to takiego?

W obecnych czasach liczba rodzajów ubezpieczeń dostępnych na rynku sprawia, że wybór właściwego produktu szczególnie dla osób, które nie posiadają w tym przypadku większego doświadczenia staje się mocno utrudniony. Czym w takim razie jest polisa na życie?

Polisa na życie to nic innego, jak rodzaj ubezpieczenia. Posiadanie jej, w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC samochodu nie jest obowiązkiem, warto jednak rozważyć jej zakup. Głównym zadaniem ubezpieczenia na życie jest przede wszystkim finansowe wsparcie najbliższych na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej.

Polisę na życie możemy podzielić na następujące ubezpieczenia: na życie lub zdrowie, terminową i bezterminową, a także grupową lub indywidualną. Co więcej, istnieje również możliwość wykupienia polisy rodzinnej, dzięki której ochroną możemy objąć swoich najbliższych członków rodziny.

Polisa na życie – dlaczego warto?

Wiele osób rezygnuje z posiadania polisy na życie decydując się jedynie na ubezpieczenie NNW, które zapewnia im pracodawca. Niestety, w obecnych czasach istnieje znaczna część osób niezatrudniona w ramach umowy o pracę, a na przykład w ramach umowy-zlecenia. Takie osoby mogą liczyć jedynie na możliwość skorzystania z ubezpieczenia zdrowotnego, jeżeli zajdzie taka potrzeba. To właśnie one w szczególności powinny zainteresować się wykupieniem polisy na życie. Dlaczego jeszcze warto ją posiadać?

Wykupienie polisy na życie to gwarancja zapewnienia stabilności finansowej swoim najbliższym. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku poniesiemy śmierć lub pozostaniemy trwale niezdolni do pracy, pieniądze z polisy pozwolą utrzymać się przez najbliższych kilka lat, w zależności od tego, ile wyniosło odszkodowanie. Posiadanie polisy na życie to także dobry sposób na to, aby zabezpieczyć swoje finansowe zobowiązania. Stąd nad jej wyborem powinny zastanowić się osoby, które posiadają kredyt hipoteczny lub gotówkowy. To także sposób na zapewnienie najbliższym stabilności finansowej, gdyż w przypadku śmierci ubezpieczonego nie zostaną oni obarczeni wysokimi kosztami spłaty kredytu.

Polisa na życie stanowi również zabezpieczenie w sytuacji, gdy ubezpieczony w wyniku wypadku doznał poważnego urazu i niezbędna jest jego rehabilitacja. Jak wiemy, koszty rehabilitacji bywają bardzo kosztowne, a tylko dzięki niej chory uzyskuje szanse na powrót do zdrowia. Oczywiście zanim wybierzemy konkretną polisę na życie, warto upewnić się, czy dane towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje taki wariant.

Polisa na życie to także bezpieczeństwo naszych dzieci. W razie gdyby w wyniku nieszczęśliwego wypadku zabrakło jednego bądź obojga rodziców, pieniądze z polisy pomogą zabezpieczyć przyszłość dzieci i zapewnić im łatwiejszy start w dorosłość, pokrywając codzienne wydatki lub umożliwiając kształcenie na wymarzonej uczelni.

Polisa na życie – podsumowanie

Nie ulega wątpliwości, że posiadanie polisy na życie stanowi niezwykle istotny element naszej codzienności. Oprócz wymienionych wyżej korzyści nie powinniśmy zapominać o tym, że ten rodzaj ubezpieczenia zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa każdego dnia, a my jako ubezpieczone osoby nie musimy już martwić się o przyszłość naszych najbliższych na wypadek, gdyby nas zabrakło, ponieważ dzięki polisie ich sytuacja finansowa przez kilka lat będzie utrzymywać się na odpowiednim poziomie i nie pozostaną oni bez środków do życia.

Dodaj komentarz