Pożyczki pozabankowe dla firm – kiedy warto z nich skorzystać?

Prowadzenie firmy, choć dostarcza nam profitów i satysfakcji, w większości przypadków jest niezwykle trudnym i wyczerpującym wyzwaniem. Te mogą pojawić się w każdym momencie – zarówno na początku naszej drogi, jak i w trakcie, czego przykładem mogą być różnego rodzaju zaległe zobowiązania, które pojawiają się gdy firma nie prosperuje tak dobrze, jak powinna. Rozwiązaniami w tym przypadku mogą okazać się dotacje unijne, kredyt dla firm, jak i pożyczki pozabankowe dla firm. Dowiedz się, jak z nich skorzystać.

Jak uzyskać środki na prowadzenie firmy?

Pożyczki pozabankowe dla firm oraz dotacje unijne dla firm to aktualnie najskuteczniejsze sposoby na to, aby wspomóc prosperowanie swojego przedsiębiorstwa. Na czym polegają? Dotacje unijne to skuteczny sposób na rozwój swojej firmy, nie jest on jednak pozbawiony wad. Jest to głównie spowodowane faktem, że dotacje z Unii Europejskiej przedsiębiorca może otrzymać na konkretny cel, który dotyczy prowadzonej przez niego działalności gospodarczej.

Przedsiębiorcy o otrzymanie dotacji mogą starać się kilka razy w roku. W tym celu warto śledzić różnego rodzaju konkursy unijne oraz aktualne programy. Warto jednak pamiętać, że staranie się o uzyskanie dotacji z Unii Europejskiej nie zawsze będzie oznaczać sukces – wzięcie udziału w takim konkursie zawsze wiąże się z dużymi i trudnymi wymaganiami, które należy spełnić.

Kredyt bankowy na prowadzenie firmy

Kolejnym sposobem na to, aby otrzymać środki na prowadzenie firmy jest skorzystanie z kredytu bankowego. Niestety, podobnie jak dotacje z Unii Europejskiej, otrzymanie kredytu od banku nie jest prostym zadaniem. Przede wszystkim jako przedsiębiorcy ubiegający się o kredyt w banku, musimy przedstawić odpowiednią zdolność kredytową, która zostanie szczegółowo sprawdzona przez wybrany przez nas bank, a także zweryfikowana w Biurze Informacji Kredytowej.

Kolejnym krokiem, aby móc otrzymać kredyt z banku, jest przedstawienie odpowiedniego zaświadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i/lub Urzędu Skarbowego. Zaświadczenie to będzie informować bank, czy w jakikolwiek sposób zalegamy z niezbędnymi opłatami. Oprócz tego, będziemy musieli udowodnić, że nasza działalność gospodarcza przynosi odpowiednie zyski. Warto również pamiętać, że kredytu z banku nie otrzymamy na dowolny cel, a także w sytuacji, gdy znajdujemy się w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Pożyczka pozabankowa dla firm

Aktualnie jednym z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów na otrzymanie niezbędnych środków pozwalających na prowadzenie firmy jest skorzystanie z pożyczki pozabankowej. Na jej korzyść w porównaniu z pozostałymi sposobami przemawia fakt, że można otrzymać ją w każdym momencie i nie wiąże się ze spełnianiem tak skomplikowanych wymagań jak uzyskanie kredytu w banku. Aby otrzymać pożyczkę pozabankową, wystarczy przedstawić odpowiednie dokumenty (można zrobić to także drogą elektroniczną), a odpowiedź bardzo często otrzymamy tego samego dnia. Co równie istotne, decydując się na pożyczkę pozabankową dla firm, nie musimy określać konkretnego celu, dla którego pożyczamy pieniądze, oczywiście jeśli będzie on związany z prowadzoną przez nas działalnością.

Dodaj komentarz