Ruszyły zapisy w ramach Oferty Publicznej Console Labs S.A. o wartości do 6,8 ml

Ruszyły zapisy w ramach Oferty Publicznej akcji Console Labs S.A. – specjalisty od portowania gier na konsole. Zapisy przyjmowane są do 18 maja br. Oferta obejmuje do 165 tys. istniejących akcji obecnych akcjonariuszy. Wszyscy zainteresowani będą mogli nabyć akcje po cenie 41 zł za sztukę. Ponad 99% pozostałych akcji spółki zostało objęte umowami lock-up-owymi. W procesie przeprowadzenia Oferty Publicznej Console Labs S.A. wspiera Dom Maklerski BDM.

– Dziś rozpoczynamy Ofertę Publiczną, o łącznej wartości do 6,8 mln zł. Zapisy na akcje potrwają do 18 maja br. Liczymy, że dotychczasowe wyniki finansowe i bogate portfolio projektów przełożą się na duże zainteresowanie spółką i wszystkie oferowane akcje znajdą nabywców. Oferowane jest do 16,5 proc. istniejących akcji Console Labs z czego pakiet do 10 proc. pochodzi od spółki PlayWay, która w dalszym ciągu pozostanie większościowym akcjonariuszem. Ponad 99 proc. pozostałych akcji zostało objęte umowami lock-up-owymi. – mówi Marcin Wesołowski, prezes zarządu Console Labs S.A.– Naszym kamieniem milowym na najbliższe kwartały jest debiut Console Labs na rynku NewConnect. – dodaje Marcin Wesołowski.

Cena sprzedaży za jedną akcję została ustalona na poziomie 41 zł

Zapisy przyjmuje Dom Maklerski BDM oraz Dom Maklerski BOŚ. Memorandum Informacyjne, prezentacja spółki oraz szczegóły Oferty dostępne są na stronie oferta.console-labs.com.

Console Labs S.A. zrealizowało do tej ponad kilkanaście portów gier na konsole, m.in. Thief Simulator i Ultimate Fishing Simulator. Thief Simulator na konsole nabyło prawie 100 tys. graczy. Gracz ma do dyspozycji kilka obszernych etapów, na których może swobodnie działać. Wraz z upływem rozgrywki i rozwojem bohatera, gracz dostaje nowe narzędzia umożliwiające mu działanie w swoim fachu. Ultimate Fishing Simulator to casualowy projekt, w którym znajduje się mnóstwo odwzorowanego markowego sprzętu i lokacji, które istnieją w rzeczywistości.

Obecne działania studia koncentrują się na pracy nad kolejnymi projektami popularnych IP. Do końca br. Console Labs planuje zrealizować kilkanaście projektów związanych z portem gier, m.in. Tank Mechanic Simulator, Dieselpunk Wars, Car Demolition Clicker, Go All Out, Skinny & Franko: Fists of Violence oraz Mech Mechanic Simulator. Jednocześnie harmonogram prac studia zakłada premierę na początku 2022 r. gry Succubus, która dedykowana będzie konsolom Xbox oraz PlayStation.

Console Labs S.A. prowadzi także działalność produkcyjną własnych tytułów, które realizowane są przez jej spółkę zależną Beast Games.

Dodaj komentarz