Wakacje w Marsa Alam – czy potrzebna jest wiza? Co trzeba wiedzieć?

Prowadząc biznes, warto przynajmniej raz w roku zaplanować urlop i oderwać się od codziennych obowiązków i stresu. Obecnie dużą popularnością wśród turystów, którzy cenią sobie pewną pogodę, wysoką jakość obsługi i luksusowe hotele, cieszy się Egipt. Jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w tym kraju jest Marsa Alam. Czy jednak wybierając się na wakacje w Marsa Alam, potrzebna nam będzie wiza? Podpowiadamy.

Wakacje w Marsa Alam czy konieczna jest wiza?

Marsa Alam to położona nad Morzem Czerwonym miejscowość wypoczynkowa w południowo-wschodniej części Egiptu. Znajduje się tu wiele luksusowych hoteli i atrakcji turystycznych, dlatego też kierunek ten jest chętnie wybierany przez osoby, które kupują wakacje między innymi na stronie https://www.traveligo.pl/

Czy jednak, aby spędzić urlop w Egipcie, będzie nam potrzebna wiza? Tak. Między Polską a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Oznacza to, że obywatel Rzeczypospolitej Polskiej przed wyjazdem do tego kraju musi postarać się o uzyskanie wizy turystycznej w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, na lotnisku lub za pomocą specjalnej strony internetowej.

Zobacz także: https://lifeandstyle.pl/co-spakowac-na-wakacje-w-grecji/

Wakacje w Marsa Alam – ile kosztuje wiza?

Osoby, które chcą spędzić wakacje w Marsa Alam, powinny zacząć aplikować o wizę 7 dni przed wylotem. Najprostszym sposobem jest złożenie wniosku za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Należy liczyć się również z koniecznością wniesienia opłaty za wizę. Wynosi ona 25 USD w przypadku wizyty jednokrotnej i 60 USD w przypadku wizy wielokrotnej. 

Dokument taki wydawany jest na 30 dni. Wizę i paszport muszą mieć nie tylko dorośli, ale również dzieci. Dlatego planując wakacje w Egipcie, warto wziąć pod uwagę ten aspekt i sprawdzić ważność swojego dokumentu, aby w razie konieczności mieć czas na to, aby wyrobić nowy.

Wakacje w Marsa Alam – jakie dokumenty są niezbędne do uzyskania wizy?

Chcąc spędzić wakacje w Egipcie, należy wcześniej postarać się o otrzymanie wizy. Do jej uzyskania potrzebnych jest kilka dokumentów. Najważniejszym z nich jest paszport. Powinien być on ważny przez okres co najmniej sześciu miesięcy po zakończeniu podróży. Konieczny może być również skan pierwszej strony tego dokumentu w kolorze. 

Należy wypełnić też wniosek wizowy. Można postawić na wersję papierową i dostarczyć ją np. do przedstawicielstwa egipskiego w Polsce lub uzupełnić taki formularz elektronicznie. W tym drugim przypadku, po zaakceptowaniu zgłoszenia i uiszczeniu opłaty za wizę, turysta otrzymuje link do finalnego dokumentu, który później należy wydrukować.

1 thought on “Wakacje w Marsa Alam – czy potrzebna jest wiza? Co trzeba wiedzieć?

Dodaj komentarz